Závěrečné závody Veloškoly 2011

V sobotu 29.10. se v Řetenickém Háječku naposledy na kolech sešli členové Cyklistické Veloškoly 2011. Přívětivé počasí umožnilo na závěr uspořádat pro děti závody, aby každý mohl sám zjistit jak je na tom v porovnání s kamarády a co se vlastně za celý kurz naučil, případně kde má ještě rezervy. Děti byly rozděleny do 3 kategorií : do 6 let + odstrkovadla , 7-10 let a 11+

Trasa byla vytyčena na fotbalovém hřišti, kde děti předvedly dovednosti při slalomu, jízdě přes muldy a cílové rovince na oválu. Ti nejmenší absolvovali okruh 1x , další kategorie musela zvládnout již 4 okruhy a na nejstarší čekalo 5 okruhů prodloužených i o jízdu v lesíku.

V nejmenší kategorii dětí do 6 let  zvítězil Martin Skála před Dominikem Maškem , 3. místo obsadil Michal Mašek a na 4. místě statečně dojel nejmladší účastník Ondra Nejedlý , který spolu s Michalem dokázal projet celou trať na odstrkovadle.

V kategorii dětí 7-10 let systémem start-cíl zvítězil šikovný nováček Veloškoly Alberto Monti, který tak nezapřel své italské kořeny ... :-)

Na 2.místě po velkém boji a těsném spurtu dojel Matyáš Lacina před Oldou Jeřábkem. Na dalších místech přijeli Jirka Menšík, Eva Bílá a Vašek Pospíšil

V kategorii nejstarších dětí se pořadí neustále měnilo , ale nakonec nejvíce sil a svoji šikovnost prokázala taktéž nová členka Veloškoly Klára Svojanovská. Na 2.místě přijel talentovaný Kuba Novák , kterého postihla ráno smůla v podobě krádeže kola a závod tak absolvoval na rezervním vypůjčeném. 3. místo pěknou jízdou vybojoval Michal Svoboda před Petrou Pospíšilovou a Bárou Bílou.

Celé závody se nesly v příjemném přátelském duchu , na všech dětech bylo vidět velké zlepšení a bojovný duch . Nyní bude následovat 3.týdenní pauza a další tréninky budou probíhat v těloccvičně ZŠ Buzulucká. O podrobnostech budeme na stránkách včas informovat.