Historie závodu Krupka - komáří Vížka

   Historie cyklistického závodu do vrchu Krupka - Komáří Vížka v Krušných Horách se začala psát již na počátku šedesátých let minulého století. U jeho zrodu stál také Josef Mareš (1939 - 1992) jeden ze zakladatelů novodobé silniční cyklistiky v okrese Teplice. V prvních ročnících byl dokonce cíl závodu pro žákovské kategorie přímo před jeho domkem v Husitské ulici č. 79. Mnoho pamětníků jistě vzpomíná na návštěvy právě u člověka, který svůj život věnoval silniční cyklistice. Na motocyklu absolvoval také několik Závodů Míru jako rozhodčí a v této funkci prožil stovky závodů.

    Josef Mareš byl také u zrodu cyklistiky v Krupce. Sportovní oddíl cyklistiky byl oficiálně založen 14. prosince 1960 při "TJ Baník Krupka". O pět let později 5. prosince 1965 vzniká v Teplicích "Favorit Teplice".

    Podle dostupných záznamů se závod Krupka - Komáří Vížka jezdí pravidelně od roku 1964, kdy zvítězil Vávra z Ústí n/L. Z dostupných výsledků je patrné, že zatím "Komárku" vyhrál jeden závodník maximálně 3x. K těmto rekordmanům patří Petr Šinágl (2003-2005) a od roku 2010 také Stanislav Hejduk (2007,2009 a 2010)

    Závod obnovil počátkem devadesátých let cyklistický klub Top Ten Team Teplice. Jeho vůdčí osobnost Petr Hejduk má asi největší zásluhu na tom, že se podařilo na tradici závodu opět navázat. Trať hlavního závodu měří zhruba 6 km a cíl je ve výšce 809 metrů nad mořem. Rekordní čas má hodnotu 18:03 min. Vytvořil ho v roce 2000 Václav Ježek. V posledních letech se závod koná vždy počátkem června jako součást Severočeské amatérské ligy. Na start se tradičně staví více než stovka cyklistů. Od roku 2005 se závod pořádá jako Memoriál Josefa Mareše a od roku 2007 je doplněn také o běžecký závod.